خواص سنگ هاسنگ ها

خواص سنگ ها و تاثیرات شگفت انگیز آنها در زندگی 😍

در روایات و احادیث مختلف درباره خواص سنگ ها بسیار اشاره شده است. امام صادق (ع) فرموده اند که دوست دارم هر مومنی پنج انگشتر سنگ در دست خود بکند که این پنج سنگ شامل: عقیق برای دفع فقر و تنگدستی، فیروزه بابت گشایش کار، یاقوت بابت دفع پریشانی، حدید بابت غلبه بر دشمنان، درنجف بابت سهولت امور می باشد.

درمان و بهبود درد ها و بیماری ها با خواص سنگ ها :

این جهان که ما در آن زندگی می کنیم سرشار از اسرار گوناگون و نیرو های ماوراء الطبیعه  می باشد. انسان به دلیل رو برویی با مشکلات فراوان در زندگی همیشه در جستوجوی برطرف کردن این موانع بوده و در همین راستا به بعضی از این اسرار شگفت انگیز پی برده است.

یکی از مواردی که به اسرار آن پی برده اند انرژی پنهان درون سنگ ها است. مدارک موجود و شواهد تاریخی  نشان می دهد که از هزاران سال پیش در کشور های مختلفی مانند هند، ایران، چین و … از سنگ ها برای درمان بیماری ها، محافظت در برابر حوادث، بلایا طبیعی، خطر ها، دفع نیرو های منفی ، حرز موفقیت و پیروزی در زندگی و کار ها و همچنین موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته می شده است.

همچنین تمام دانشمندان و جواهر شناسان بزرگ که در قرون مختلفی زندگی می کردند در کتاب ها و مقالات خود علاوه بر معرفی ویژگی و ساختار سنگ ها از تاثیرات، خواص سنگ ها نیز نام برده اند.

یکی از دلایل مهمی که اثبات کننده انرژی و خواص سنگ ها می باشد توجه خاص فرستادگان الهی و پیامبران به سنگ و انرژی نهفته درون آن ها می باشد که به دفعات به افراد عادی استفاده از سنگ ها را توصیه می کردند.

احادیث و روایات مختلفی درباره سنگ های زینتی از پیامبران وجود دارد که به تاثیرات و خواص سنگ ها اشاره میکند.

به این موضوع باید اشاره کرد که سنگ ها به تنهایی معجزه نمی کنند بلکه مکملی برای درمان و بهبود بیماری ها در کنار درمان های پزشکی می باشند.

از دلایل ایجاد بیماری درون بدن تغییر ارتعاشات در حوزه بدن و بهم ریخته شدن تعادل جسم و جان می باشد. سنگ ها با ارتعاشات و فرکانس هایی که از خود ساطع می کنند باعث ایجاد تعادل در ارتعاشات بدن و چاکرا ها می شوند و از این رو به بهبود بیماری ها و مشکلات انسان کمک میکند.

علم سنگ درمانی از هزارن سال پیش  مورد استفاده قرار می گرفته است و قدمت طولانی دارد. از قدیمی ترین مواردی که به آن در علم سنگ درمانی می توان اشاره کرد کتیبه های سومری و متون علم بودائی هند باستان می باشد. همچنین درمانگران چینی نیز از ارتعاشات سنگ ها آگاه بودند.

از کتاب هایی که میتوان توضیحات  فراوانی درباره خصوصیات، خواص سنگ ها و تاثیراتشان بر بدن مطالعه کرد، امپراطور زرد نوشته چی یو می باشد.

ارسطو نیز فیلسوف مشهور یونانی می باشد که درباره قدرت و خواص سنگ ها سخن های فراوانی گفته است.

هیلگارد روان شناس معروف آمریکایی برای بهبود  بیماران خود از سنگ ها به روش های مختلفی استفاده می نمود از جمله قرار دادن سنگ ها در نقاط مختلف بدن و یا قرار دادن آنها درون آب به مدت 24 ساعت و نوشاندن آن به بیمار هایش.

تمامی مواد زنده و غیر زنده دارای فرکانس مخصوص به خود هستند و بر دیگر فرکانس ها هم تاثیر میگذارند و هم تاثیر میگیرند.

بدن انسان نیز ترکیبی از اصوات مختلف می باشد که هر کدام از عضو ها، چاکراها، استخوان ها و بافت ها دارای فرکانس ویژه و مخصوص به خود است. به عبارتی دیگر تمامی آن ها با هم یک فرکانس ترکیبی و متحد به خود را ایجاد می کنند.

در صورتی که کل بدن تنظیم و متعادل باشد یک حالت کلی هماهنگ و همسازی را از فرکانس و اصوات تشکیل می دهند.  حتی اگر یک عضو از بدن دچار مشکل شود و از حالت همساز خارج شود موجب تحت تاثیر قرار دادن کل بدن می شود و بصورت بیماری و بهم ریختن تعادل کل بدن نمایان می شود.

استفاده از سنگ ها برای درمان و بیماری ها علم جدیدی نیست و از هزاران سال پیش از آن مورد استفاده قرار گرفته می شده است.

برخی از تمدن های باستانی اعتقادات مختلفی درباره خواص ماورائی سنگ ها داشته اند و از آن ها برای جنگ ها و زندگی پس از مرگ استفاده می نموده اند.

چینی ها برای زندگی بعد از مرگ از یشم به عنوان محافظ و مصری از لاجورد استفاده می کرده اند.

استفاده از سنگ ها در کنار استفاده از دارو ها و درمان پزشکی می تواند مکملی برای بهبود زود تر مشکلاتی همچون مشکلات روانی، سرطان، سکته، شنوایی، دیابت، عفونت ها، انسداد شریان های قلبی، بیماری های عروقی، پوکی استخوان، آسیب های عصبی، آب سیاه (گلوکوم) و زخم های پوستی باشد.

هر سنگی دارای فرکانس و ارتعاش مخصوص به خود است که موجب باز شدن درهای معنوی بروی انسان و افزایش آگاهی می شود و در مشکلات زندگی کمک شایانی به او میکند.

سنگ بدون داشتن کوچیک ترین عوارض جانبی مکملی برای بهبود بیماری ها در کنار درمان مدرن می باشند.

همچنین میتوان در مدیتیشن و مراقبه از خواص سنگ ها استفاده نمود تا موجب تقویت قدرت تمرکز شما شوند و مراقبه یا مدیتیشن بهتر و عمیق تری را تجربه کنید.

سنگ هایی مناسب برای مدیتیشن و بهبود آن:

سنگ کریستال کوارتز، سنگ آمیتیست، سنگ سلنیت، سنگ توپاز،سنگ انجلیت یا فرشته، سنگ تورمالین سیاه، سنگ مولداویت، سنگ رز کوارتز، سنگ آزوریت.

احادیث و روایات درباره سنگ های زینتی

لیست سنگ های مربوط به هر چاکرا

چاکرای اول - لبخند درون

چاکرای ریشه

سنگهای مربوط: حدید، سنگ خون، ابسیدیان، کوارتز دودی، لابرادوریت، جاسپر، عقیق سیاه، مرجان، لعل، یاقوت سرخ

چاکرای دوم - لبخند درون

چاکرای خاجی (جنسی)

سنگهای مربوطه: چشم ببر، سیترین، عقیق قهوه ای، عقیق کارنلیان، گلدستون، لابرادوریت، عقیق یمن

چاکرای سوم- لبخند درون

چاکرای خورشید

سنگهای مربوطه: چشم ببر، سیترین، عقیق خزه ای، عقیق کارنلیان، پرنیت، کوارتز دودی، زبرجد، موکائیت، مون استون، یشم، عقیق یمن

چاکرای قلب - لبخند درون

چاکرای قلب

سنگهای مربوطه: آمازونیت، اوناکیت، آونتورین، گارنت، پرنیت، تورمالین، زبرجد، رز کوارتز، رودوکروزیت، یشم، فلوریت، رودونیت، فیروزه، مالاکیت، یاقوت کبود سفایر، کیانیت، زمرد سبز

چاکرا گلو - لبخند درون

چاکرای گلو

سنگهای مربوطه: آکوامارین، آمازونیت، سودالیت، لاجورد، کیانیت، یاقوت کبود سفایر، عقیق خزه ایی، فیروزه، فلوریت، مالاکیت، توپاز

چاکرا چشم سوم-لبخند درون

چاکرای چشم سوم

سنگهای مربوطه: آمتیست، مروارید، هولیت، تورمالین، سودالیت، یاقوت کبود سفایر، فلوریت، فیروزه، لاجورد، مون استون

چاکرای هفتم-لبخند درون

چاکرای تاج

سنگهای مربوط: آمتیست، سیترین، عقیق سلیمانی، یاقوت کبود سفایر، سودالیت، کریستال کوارتز، الماس

همچنین میتونید در منو سایت قسمت حدیث درباره انگشتر اطلاعات مفیدی درباره احادیث و گفته های پیامبران درباره سنگ های قیمتی مطالعه کنید 😉.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علی
علی
4 ماه ها قبل

خواص سنگا خیلی جالبه 😍

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
2
0
نظرات شما رو دوست داریم، لطفا نظر دهیدx
()
x