خواص سنگ هاسنگ هامطالب اخیر

سنگ شجر (خزه ای) و هر آنچه نیاز است در مورد آن بدانید (خرید، خواص ، تاریخچه و نحوه تشخیص سنگ اصل شجر)

مقاله ای کامل درباره سنگ شجر برای شما عزیزان در سایت لبخند درون جمع آوری کردیم تا اطلاعات مورد نیاز شما از جمله توضیحات کلی درباره سنگ شجر، خواص و فواید، طریقه تشخیص اصل بودن و … را برطرف کند و در انتخاب این سنگ به شما کمک کند. همچنین در مقاله خواص سنگ ها میتونید کلی اطلاعات عالی درباره خواص سنگ های دیگر هم مطالعه کنید 😉.

سنگ عقیق شجر (خزه ای)

سنگ عقیق خزه ای از انواع کلسدونی هست که در اون سیلیکات طبیعی از آلومینیوم، کلسیم وغیره وجود داره.

ترکیب منحصر به فرد عقیق شجر منعکس کننده رنگ و شکل یک جنگل است و به فرد احساسات آرام طبیعت  و آرامش می بخشد. اگر در محله ای دور از جنگل زندگی میکنید می تونید با استفاده از انرژی این سنگ از طریق مراقبه روزانه با طبیعت و جنگل ارتباط برقرار کنید.

مدیتیشن و سنگ ها مثل غذایی برای روح هستن ، بنابراین بیست دقیقه در سکوت با سنگ خود مراقبه کنین. در طول این جلسه درمانی ، به سنگ نگاه کنید و جزئیات ظریف و در عین حال خیره کننده یک جنگل در اوج بهار را تصور کنید – مشخصات نور درخشان از اندام درختان پوشیده شده از رشد جدید ، صداهای رویایی و خواب آور برگها که در باد می وزند. با فراخوانی از ویژگی های سنگ شجر ، این گنجینه های جنگل را نزدیک قلب خود نگه دارید تا شما رو در سطح عمیق تری به زمین و ارتعاشات درمانی قدرتمندش متصل کند. ارتباط قوی این سنگ با طبیعت و قدرت شهودی، آن را به یک تقویت کننده عالی سیستم ایمنی بدن تبدیل کرده است.

کشورهایی که عمده ترین منابع استخراج کننده آن هستند شامل هند، چین، آمریکا و ایران است.

خواص و فواید سنگ عقیق شجر ( خزه ای)

خواص و فواید سنگ شجر

روی چاکرا های سوم (خورشیدی) و چهارم (قلب) تاثیر گذار هست و باعث تنظیم و پاکسازی این چاکرا ها می شود. قند خون، دیابت، قلب و جریان خون رو کنترل و تقویت میکنه. دستگاه گوارش و روده ها را تنظیم نموده و برای درمان التهابات و عفونت مفید هست. به همراه داشتن آن در دوران بارداری توصیه می شود. عقیق خزه ای باعث حس اعتماد بنفس و شادابی روح و روان میشه.

عقیق شجر باعث وفور و خوش شانسی میشه ، و آن را به عنوان یک طلسم محافظ برای محافظت از شما در برابر انرژی های منفی و همچنین از افرادی که انرژی شما را می کشند و هر نیروی منفی دیگری که به شما می گوید شما به اندازه کافی خوب نیستید ، از جمله منتقد داخلی خود ، توسط ویژگی های محافظتی این سنگ جنگجو قدرتمند دور می شود. در فنگ شویی ، این انرژی طبیعی را به فضای شما وارد می کند. هر بار که به سنگ نگاه می کنید ، بذارید این سنگ یادآوری زیبایی از ارتباط قوی شما با فضای باز بزرگ و عجایب طبیعی آن باشد.

بهترین روش برای دستیابی به حس های شاد و نشاط آور عقیق شجر، مدیتیشن روزانه با آن است که به شما فرصتی می دهد تا از نزدیک با این سنگ جادویی آشنا بشید. سنگ رو در دست بگیرید و احساس آن را در هنگام لمس مشاهده کنید. آرام با سنگ بنشینید و تصور کنید که در بالاترین نور سفید به روح خود نفس می کشید.

اگر عقیق شجر به مدار شما راه پیدا کرده باشد ، می تونه نشانه آن باشه که شما نیاز به حس های آرام و مرکز آن دارین تا شما را به آرامی به ریتم طبیعی طبیعت منتقل کند. به جای تلاش برای همگام سازی با سرعت خستگی ناپذیر دنیای پرتحرک ، برای چند دقیقه سرعت خود را کم کنید و از سنگ بخواین تا به شما کمک کند انسداد موجود در میدان انرژی بدن خود را برطرف کرده و رودخانه ای از آرامش و فراوانی را به پایین بریزد.

برای دوستداران باغ ، یک سنگ عقیق شجر را در خاک گیاهان سالم نگه دارید و قدرت رشد و تجدید آن رو دو برابر کنید.

خصوصیات سنگ شجر (خزه ای)

عقیق شجر به عمیق شدن عمل مراقبه شما کمک می کند ، به خصوص اگر در حین مراقبه ​​در جنگل ، تفکر مسالمت آمیز خود را بیرون از منزل انجام بدید. به جای یک پیاده روی معمولی ، کافی است در جنگل گشت بزنید و تمام زیبایی و شگفتی مادر طبیعت و پیچیدگی خارق العاده آن را به خود جلب کنین. روح خود را با نور شفا بخش سفید که به حل شدن هرگونه استکبار ستیزی کمک می کند و احساس شکرگزاری برای فراوانی طبیعت را ایجاد می کند ، احساس کنید.

تاثیر گذاری شجر ساده و در عین حال جادویی است – هنگامی که قلب رشد می کند ، قدرت و مقاومت بدن نیز افزایش می یابد ، یادآوری ملایم این است که عشق دارویی برای بهبود جهان است.

بعضی ها می گویند این سنگ رشد میکند اما سنگ رشد نمیکند و ممکن است بر اثر مرور زمان طرح داخل سنگ رشد یا جابجا شود.

سنگ شجر در کجا های ایران پیدا می شود

معادن زیادی از این سنگ تو ایران پیدا نمیشه ولی جاهایی که احتمال بیشتری داره بخوایم سنگ شجر پیدا کنیم کنار رودخانه ها و اصولا در دل کوه ها هست .

یکی از شهرستان هایی که بشه درش سنگ شجر پیدا کرد شهرستان زیر کوه نزدیک شهر قاین هست که در خراسان جنوبی قرار داره که یکی از مهم ترین منابع سنگ شجر در ایران و جهان هست.

اولین باری که در این محدوده سنگ پیدا شد توسط چوپانی بود در حدود سال 1350 که بعد از آن  باعث شد در اونجا تحقیقات رو شروع کنن و معدن این سنگ رو پیدا کنند.

در ابتدا زیاد مردم به دلیل وضعیت خوب اب و هوایی و کشاورزی به استخراج این سنگ توجهی نمی کردند اما کم کم بعد از گذشت زمان و افزایش بیکاری اهمیت بیشتری پیدا کرد و به استخراج سنگ شجر از معادن اون قسمت پرداختن. یکی دیگه از شجر هایی که بسیار زیبا و جذاب است شجر هندی هست که بیشتر در بستر رودخانه ها پیدا می شه.

شارژ و پاکسازی سنگ شجر

پاکسازی و شارژ سنگ ها از اهمیت زیادی برخورداره چون بعد از یک مدت انرژی ها منفی اطراف و فرد رو به خودشون جذب میکنن و باعث میشه حسه بد یا سنگی به طرف دست بده.

یکی از راه های پاکسازی و شارژ سنگ شجر قرار دادن آن درون آب نمک (نمک دریا) است که میتونید یک ظرفی را آب کنید و مقداری نمک دریا درون آن بریزید  سنگ رو به مدت 7 الی 12 ساعت قرار بدین.

یکی دیگه از کار ها قرار دادن سنگ شجر کنار سنگ نمک است به مدت 7 الی 12 ساعت تا انرژی ها منفی این سنگ خارج شود.

راه های متنوع و مختلف بسیاری هست برای پاکسازی سنگ ها که میتونید در لینکی که براتون قرار داده شده مطالعه کنید. همچنین برای شارژ این سنگ میتونید اون رو بمدت 7 الی 12 ساعت زیر نور خورشید یا ماه قرار بدین.

قرار دادن سنگ درون آب جاری و روان هم بمدت چند ساعت بسیار تاثیر گذار برای پاکسازی و شارژ سنگ هست. به این صورت که سنگ را درون آب رودخانه و جوی آبی قرار بدید و بذارید حداقل 30 دقیقه بماند و بعد سنگ رو بردارید.

نکته : فقط سنگ ها رو از تماس با مواد چرب، شوینده و اسیدی سعی کنید دور نگه دارید تا عمر سنگ کم نشه

تشخیص انگشتر شجر اصل

تشخیص شجر اصل از تقلبی

راه های تشخیص دادن سنگ عقیق شجر راحت است. به دلیل سختی بیشتر آن از شیشه میتونید با کشیدن اون روی شیشه متوجه بشید که اصل است یا نه، عقیق شجر روی شیشه خط می اندازه بدون اینکه خودش خط برداره.

همچنین سنگ تقلبی شجر نسبت به سنگ اصل از وزن و چگالی کمتری برخوردار است. از روی صاف یا یا دارای بی نظمی بودن سنگ نمیشه با قطعیت نظر داد ولی اکثر سنگ های طبیعی دارای نامنظمی بیشتری هستن اما باز هم صاف بودن سنگ دلیلی بر اصل نبودن سنگ نمی شود.

قیمت و خرید سنگ شجر

قیمت گذاری این سنگ بر اساس کیفیت تراش و طرح های روی سنگ هست، یعنی هرچه طرح سنگ زیبا و جذاب تر باشد از قیمت بیشتری برخوردار است.

البته این موضوع به میزان ذوق و اشتیاق خریدار و فروشنده هم بستگی دارد که چقدر مجذوب طرح سنگ شده و بخواهند هزینه کنن.

برای شما عزیزان فایل پی دی اف مقاله هم اینجا گذاشته شده 😉

pdf

نوشته های مشابه

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
عرفان
عرفان
4 ماه ها قبل

یدونه سنگ شجر دارم من عالیه 😍

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
2
0
نظرات شما رو دوست داریم، لطفا نظر دهیدx
()
x